Зручність та простота в використанні. Здавалося б – прості речі. Але в наш час, юзабіліті – стало товаром.
Ми звикли, що в дизайні є певні стандарти. Для того, щоб виділитись з великої кількості конкурентів, потрібно створювати “Вау-сайт”, який буде виходити за звичайні рамки.
Саме тому, багато хто ставить менший пріорітет для зручності та простоти використання. Та навіть геніальний дизайн, не буде вартий й копійки без врахування правил юзабаліті. Юзабіліті дизайн спрямований на створення продукту, зручного для користувача.
Давайте розглянемо фундаментальні аспекти юзабіліті для сайту.
Доступність
Не доступність вашого сайту, не дасть користувачам можливість оцінити його зручність. Тому це вважається основним аспектом юзабіліті.
Що для цього потрібно зробити:
- Оберіть найдіного хостинг-провайдера. Важливо, щоб сервер працював без перебоїв.
- Стежте за непрацюючими посиланнями на сайті. Найкращий спосіб втратити користувача, спрямувати його по зламаному посиланню на 404 помилку.
- Адаптуйте сайт під різні мобільні пристрої. Понад 60% людей заходять в інтернет зі смартфонів та інших гаджетів. Не забудьте подбати й про них.
Зрозумілість
Сайт повинен одразу давати зрозуміти, що він пропонує. Відволікаючи чи заплутуючи людей, ви заставляєте їх витрачати час на пошук інформації. А за цей час, вони можуть взагалі забути, навіщо прийшли.
Незрозумілий сайт не викличе довіри. А якщо й людина замовить ваш товар чи послугу, не факт що повернеться знову. Ви ж не хочете, щоб ваш сайт запам’ятався, як не зручний.
Щоб зробити сайт зручним і зрозумілим потрібно:
- Дотримуйтесь принципу простоти – фокусуйтесь на тому, що важливо.
- Не відволікайте відвідувачів від основної дії.
- Дотримуйтесь принципу “не заставляйте мене думати” – використовуйте стандартні розташування корзини, меню та інших елементів.
- “Супроводжуйте користувача”- не чекайте,що ваші відвідувачі, буть досліджувати сайт самостійно. Супроводжуйте їх через ваш сайт і показуйте те, що можете їм запропонувати.
- Забезпечте швидким доступом до контактної інформації.
Інтуїтивно зрозумілий дизайн
Хороший дизанер, знайомий з правилами UX (user expiriense). Але окрім того, він постійно навчається. З часом, він починає робити інтерфейси, інтуїтивно зрозумілі для користувачів.
Як це втілити на вже існуючому сайті? Спостерігайте, де люди зупиняються, з яких сторінок втікають. Намагайтесь зрозуміти чому потрібно виправити ці негаразди.
Достовірність
Найважливіший аспект будь-якого веб-сайту – його достовірність. Навіть якщо сайт зручний, зрозумілий та працює без недоліків, але люди не довіряють сайту – це однозначно вплине на рівень замовлень.
Необхідно підтвердити, що ви реальна людина чи компанія. Подавати інформацію чесно та точно. Підтвердіть свою репутацію відгуками, посиланнями на виконані роботи, портфоліо.
Відповідність
Визначне, хто ваші користувачі. Спробуйте зрозуміти, які їхні цілі при відвідуванні вашого сайту. Підготуйте якісний контент, який буде відповідати на всі запитання користувачів.
Ваша мета, зробити так, щоб ваш ресурс відповідав на максимальну кількість запитань, які цікавлять користувачів по вашій сфері діяльності.
Висновки
Юзабіліті – це випробування, яке триває на протязі всього часу існування сайту. Елементи юзабіліті, описані в статті, неможливо втілити в життя за тиждень. Лише постійний розвиток, тестування та вдосконалення зроблять ваш сайт та бізнес успішними!